Nem vártunk nehéz meccset, mégis feljutó, átigazolni képtelen, mondhatni másodosztályú csapat ellen készültünk, és bár magabiztosan indult a hétvégi meccs is, az a tüske, amit be is harangoztunk, csak utat talált az OM szívhez. A Lens elleni bajnokit megnyerve, 4 ponton tudta tartani az OM a második P$G-t, így a párizsi túránk előtt mondhatni hátradőlhetünk! Ezzel a dőlöngéléssel azért csak óvatosan, tegnap se lett jó vége.

Szokás szerint, brutális, fenomenális, ellenállhatatlan közönség előtt, közel teltházas Vélodromeban bekezdtek a srácok. Nyomás alatt tartva a vendégeket, jó játékot láthattunk az első 10 percben az OM-től. Ezt bearanyozta Nicolas N’Koulou szöglet utáni varázslatos csukafejese, amivel előnybe kerültek fiaink!

Nem volt több ok az örömre, az első félidő hátralévő részében, fél órán át inkább a fejfájás, körömrágás és egyéb pótcselekvés jellemzett minden marseille-i hívet, ugyanis a Lens egyre csak növelte fölényét a mezőnyben. Bár nevesincs játékosok gyülekezetéből állt a vendég csapat, és ez meglátszott a harcmodorukon is (12-18-as szabálytalanság mutató még csak közel sem adja vissza a valóságot), be kell látni, eredményre vezetett a Lens feltüzelt állapota. Még a szünet előtt egyenlítettek egy fölöttébb érdekes, ritkán látott káosz utáni helyzetből. Négy fehér mezes OM védő gyűrűjében tudott úgy pattogni, két vendég játékos között a labda, hogy aztán egy suta lövés is elég volt az egyenlítő gólhoz.

A második játékrészt három részre lehet tagolni:

- A félidő első 10-15 percére, amikor megint csak az történt, amit az OM akart, gördülékeny passzjáték, pontos, fegyelmezett védekezés, patent volt minden. Ebbe is hiba csúszott, mikor a sorozatos eredménytelenség végén elpattantak egyesek idegei és egymás ellen fordultak! Gignac és Thauvin konfliktusa frusztrálttá tette a csapattársakat is, de mégis sikerült a többségnek higgadtan folytatni a meccset. Hovatovább, az újbóli vezetést is kicsikarta az OM, egy gyönyörű Payet indítás után a percekkel korábban még egymást ócsárló Gignac és Thauvin összjátékából állt be a 2-1, ami aztán a végeredmény is lett!

- Ettől függetlenül meg kell emlékezni azokról az érthetetlen bírói ítéletekről, amik nagyban befolyásolták, nem csak a tegnapi meccs, de a közeljövő OM-jének alakulását is. Bartolomeu Varela sporttárs aligha kedveltette meg magát a helyi keménymaggal, elképesztően buta sárga lapokat osztott ki, Romaonak kettőt is, így a togói sem lehet ott a következő forduló rangadóján, a PSG-OM-en.

- Végezetül az egész meccs legcsodálatosabb momentumára emlékezzünk, az öt perces hosszabbítás, plusz egy perces ráadásában ajtó-ablak ziccert hibázott a Lens. Dehogy ők hibázták el, Mandanda védett irgalmatlan nagyot, amivel hőssé vált, és megmentette mindhárom hazai pontot!!

Pontosztás:

Mandanda: A gólról nem tehetett, voltaképp semmilyen hibát nem vétett, viszont ha Ő nincs, egy ponttal szégyenben maradunk és a fél világ az OM-en röhög még most is. 8

Lemina: Kezdő jobbhátvédként először lépett pályára, és őszintén szólva, ezúttal kellemeset csalódtam. Amennyire a Lyon ellen csereként beállva, egy megszeppent ovis jutott róla eszembe ezen a poszton, most is megvoltak a hibái, de egyszerűen most jobb napot fogott ki, kifejezetten hasznos volt. 7.5

Fanni: Úgy tekintek rá, mint egyfajta megmentőre. Azok után, hogy a védelem mennyire meggyengült a nyáron és még az Ő távozásáról is cikkeztek, meglepő módon pöpecül tért vissza. A bekapott gól mégis az Ő lelkén szárad némileg, az Evian és a Rennes elleni teljesítménye után ez most halványabb volt. 7

N’Koulou: Gólt lőtt, ismét vezéregyéniség volt és bár Ő volt a másik főkolompos az egyenlítő gólnál, plusz tavalyi énjére emlékeztető eladott labdái is voltak, mégis a védelem legjobbja volt. 8

Romao: Többnyire nehéz véleményt formálni Róla, mert szürkén teszi a dolgát és csöndben válik hasznos taggá. Mondhatni most is ez volt a helyzet, de Varela sporttárs kinézhette a togói pitbullt, és bármennyire nem volt jogos a piros, az mégis kiállítást jelent. Hiányozni fog a PSG ellen az tuti! 6.5

Mendy: A meccs elején szokásához híven nagyon aktív részese volt a támadásainknak, viszont védőmunkájáról gyakran megfeledkezett. Volt, hogy André előbb zárt vissza, mint Ő! Ez most tőle elég gyengécske volt. 6

Imbula: Ezúttal sem a briliáns, sem pedig a hótszar formáját nem nyújtotta, valahol a kettő között lőtte be magát, amit az egész csapatra negatívan hatott. Kevés labdával találkozott, a szokottnál kevesebb alkalommal tudott meglódulni egymaga.  7

Thauvin: Flo is lenyilatkozta, mi is erre kell, hogy gondoljunk, NAGYON KELLETT NEKI EZ A GÓL! Az már kevésbé, hogy Gignackal úgy hajba kaptak, de végül a góljával sikerült nyerni, kétlem, hogy rontana a formáján és a hozzáállásán. Reméljük, következő alkalommal még rápakol egy lapáttal és keresztbe lenyeli Maxwellt. 7.5

Payet: Kicsit Imbulara hajazó játék volt tőle a tegnapi, se nem kimagaslóan jó, de nem is a pocsék kategória. Elképesztő labdái voltak, de percekre rá el is tudott tűnni, meg el-elszórt lasztikat. Flo góljában elévülhetetlen érdemei voltak! 7.5

Ayew: Sokszor tudott helyzetbe kerülni, de mégse lett eredményes. Talán a feltörekvő újhullám profi teljesítménye veti így vissza a játékát, talán Mendyvel nem értik meg úgy egymást, mint régebben Morellel, ki tudja mi ennek a formahanyatlásnak az oka, de tegnap se villogott. 7

Gignac: Nem volt egyszerű az élete, szinte minden akcióban vagy visszahúzták, vagy csak simán felrúgták, fellökték… Nagyon akart, gólpasszig el is jutott, de Ő sem emelkedett ki úgy igazán. 7.5

Az Aloé, Andonian páros csereként beállva első bajnokiját játszotta, és bár kimondottan epizódszereplők voltak, azért örömteli volt látni saját nevelésű fiatalokat is a Vélodromeban! Bielsatól vártunk valami hasonlót még érkezésekor, de, hogy ennyire parázs meccsen debütáljanak nála ennyire szemtelenül fiatal focisták, ez azért merész volt. Eddig a saját nevelések közül Sparagna került a legközelebb a profi kerethez, most már ez a dupla-A is megmutathatta magát, csak így tovább!

Fogcsikorgatva sikerült győzni, de így is pozitív kicsengéssel ért véget a móka és ebbe kell kapaszkodni! Erre a katartikus mozzanatra kell építeni a hét munkáját, és ez kell, hogy erőt adjon a következő hétvégi bajnokira, ami egy fővárosi kiruccanás lesz ám. Sokszor egy épphogy (hatalmas Mandanda bravúrral) megnyert meccs több erőt adhat a folytatáshoz, mint egy, több góllal megnyert úthenger-teljesítmény.